לקוחות יקרים, בהיותנו עסק חיוני אנו פתוחים כרגיל גם בימים לא קלים אלה. בהצלחה לכוחותינו!

תקלות נפוצות בגיר סוזוקי קרוסאובר

תוכן עניינים

תיבת ההילוכים של סוזוקי SX4 שלכם היא הגיבורה הלא מוערכת שעומדת מאחורי נסיעות חלקות ותאוצות מהירות. אבל בדיוק כמו כל גיבורה, היא מתמודדת עם בעיות רבות שיכולות לסבך את הנהיגה שלכם. מאמר זה מתרכז בבעיות תיבת ההילוכים הנפוצות ביותר אשר מטרידות בעלי סוזוקי SX4, ונועד לצייד אתכם בידע לאבחן ולטפל בבעיות הללו במהירות. זכרו, גילוי מוקדם של שורש הבעיה ופעולה מהירה לנטרולה לעיתים קרובות מהווים את הצעד הנכון ביותר ששומר על רכבכם ומאפשר למנוע כאב ראש גדול בעתיד.

תקלות גיר נפוצות סוזוקי קרוסאובר

בעיות עיקריות בתיבת ההילוכים ומקוריהן

. רמה נמוכה של נוזל בתיבת הילוכים או דליפותיה

זוהי אחת התקלות הנפוצות ביותר בתיבת ההילוכים. דליפות באטמים או אפילו בפיר ההינע יכולות לנקז נוזל חיוני, ולהשאיר את תיבת ההילוכים צמאה לסיכה. מפלס נוזל נמוך מתבטא בהחלפות הילוכים איטיות, החלקת הילוכים ולבסוף, תקיעה מוחלטת של התיבה. על מנת למנוע את התקלה הזו, בדקו באופן קבוע את מפלס הנוזל וטפלו בדליפות, אם נוכחות, באופן מידי. במקרים של מחסור משמעותי בנוזל / נוזל מלוכלך, יעלה הצורך בשטיפה מלאה ומילוי מחדש בנוזל איכותי מקורי.

2. ממיר מומנט תקול

בלאי בממיר המומנט יכול ליצור סימפוניה שלמה של רעשי שחיקה או צחצוח, במיוחד בזמן הנהיגה. דבר זה מפריע לתפעול חלק ויכול להוביל לנזק מגוון נוסף. גילוי מוקדם של בעיה הוא המפתח. אם הנכם שומעים רעשים מוזרים, פנו לעזרה מקצועית כדי לאבחן ולהחליף את ממיר מומנט לפני שנגרם נזק נרחב יותר.

3. תקלות בסולונואידים

שסתומים אלקטרוניים אלה שולטים בזרימת הנוזל בתוך תיבת ההילוכים. מחסור בנוזל, בעיות חשמל או בלאי טבעי של רכיבים יכולים להפוך אותם למקור התקלה. התסמינים לתקלתם הם מפלס נוזל תיבת ההילוכים נמוך, כולל החלקת הילוכים וביצועים איטיים. אם דליפת שמן אינה המקור העיקרי לכשל ייתכן כי מקור הבעיה הוא סולנואיד הגיר. עשו למכון גירים מקצועי לשם אבחון מדויק.

4. תקלת מצמד 

המצמד גם הוא עלול להיתקע, מה שישפיע על זרימת הנוזל ויגרום לתפקוד לקוי של תיבת ההילוכים כולה. תקלה זו מתבטאת לעיתים קרובות ברעידות בעת הנסיעה, אובדן כוח משמעותי ויצירת חום יתר. בעיה זו מחייבת טיפול מקצועי מהיר. בהתאם לחומרתה של התקלה, תיקון או החלפה מלאה של המצמד עשויים להוות פתרון. על מנת לבחור באופציה הנכונה דווקא עבורכם, תפנו אל המכונאי בעל ניסיון מוכח אשר יוכל לבחון את שורש הבעיה ולגבש המלצה מקצועית מתאימה.

כיצד מטפלים בגיר סוזוקי קרוסאובר?

אבחון תקלות יתבצע במכון גירים מקצועי, אל תתפשרו על מוסך שאינו מתמחם בשיפוץ / והחלפת גירים. למכון מקצועי יש את הכלים המתאימים לאבחון וטיפול נכון, מה שעשוי לחסוך לכם כסף רב. במכון גירים קאר גיר אנו מבצעים בדיקה יסודית לאבחון מדויק של מקור התקלה (בדיקה ממוחשבת חינם!), כשלעיתים ניתן לטפל בתקלה באופן נקודתי ולחסוך בעלויות של החלפת הגיר. במידה ועולה הצורך בהחלפת הגיר יש לנו את המענה האופטימלי עבורכם כשברשותנו מאגר גירים ענקי עבור דגמי סוזוקי קרוסאובר  ולכל סוגי הרכבים.

מבצעי החודש

שיפוץ גיר 4 הילוכים לרנו פלואנס, מגאן וקנגו כולל התקנה 6 חודשי אחריות
₪4400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מוח גיר (מכטרוניק) ניסאן מיקרה + ג'וק
₪2400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר שברולט קרוז כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪3800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מח גיר (מכטרוניק) וקלאצים לאודי Q5 (OBS) במחיר הטוב בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מוח גיר גולף 6 הילוכים (09G)+ התקנה המחיר הזול בארץ!!
₪2200 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לרנו פלואנס, קליאו ומגאן במחיר הזול בישראל
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר C3 כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאים
₪3100 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לפורד מונדאו ופוקוס במחיר הזול בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר לפורד פוקוס כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪2800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מבצע לזמן מוגבל! שיפוץ גיר לניסאן מיקרה וג'וק במחיר הזול בישראל
במחיר המשתלם בארץ!
לא כולל קולר גיר

להתחלת שיחה בוואצאפ / סמס,
נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן