לקוחות יקרים, בהיותנו עסק חיוני אנו פתוחים כרגיל גם בימים לא קלים אלה. בהצלחה לכוחותינו!

מחשב גיר

מכון גירים קאר מספק שירות תיקון / החלפת מחשבי גיר לכל סוגי הרכבים. ביצוע דיאגנוסטיקה מקיפה של המחשב תוך בדיקת כל חלקיו ומתן טיפול מתאים במעבדת הרכב שלנו, כולל החלפה של המחשב במידת הצורך במחשב גיר איכותי. השירות כולל בדיקה ממוחשבת חינם ואחריות מלאה במחיר הזול בארץ!

תוכן עניינים

בחר מחשב גיר לפי יצרן

gearbox-computer

מהו מחשב גיר?

מחשב הגיר זהו חלק מרכזי בגיר הרכב, אשר אחראי על ההפעלה והשליטה בתיבת ההילוכים. מדובר ברכיב חכם, אשר השתכלל במשך השנים והוביל לשיפור משמעותי בתפקוד של תיבת ההילוכים ברכב, באופן השליטה שלנו על הגיר וכן על רמת הבטיחות ואיכות הנסיעה.

fast cars

עיקרון פעולה

המחשב מאפשר ניצול מקסימלי של המשאבים ברכב בצורה חכמה ויעילה תוך כדי הנסיעה. זאת, באמצעות שימוש בחיישנים שונים ברכב (כגון: חיישן טמפרטורת נוזל השמן, הטורבינה, המצערת) אשר מעבירים מידע אל המחשב שמתרגם את המידע הזה ומעביר הוראות לתיבת ההילוכים. פיקוד זה מאפשר תזמון אידיאלי של החלפת הילוכים בהתאם למצב הנסיעה ותנאי הדרך לשם נסיעה חלקה ויכולת ניצול מקסימילית של האנרגיה המופקת במנוע. כך למעשה אנו יכולים לחסוך גם בצריכת הדלק ועל הדרך גם לשמור יותר על הסביבה עקב בפליטה נמוכה יותר של המזהמים.

snapped-transmission

גורמים נפוצים לתקלות במחשב גיר

בדומה לתקלות במחשבי רכב אחרים, התקלות הנפוצות הן עקב טיפול לא נכון של מוסכים ברכב והצפות מים. כן, אתם יכולים לקחת בחשבון כי מכונאים לא מקצועיים אשר לא בקיאים במערכת המחשוב יכולים לגרום נזק למחשב שעלול להסתכם בטיפול של אלפי שקלים. לכן חשוב מאוד לטפל ברכב במוסך אמין אשר מתמצא בסוג דגם הרכב שלכם ובקיא בכל חלקיו וברגישויות שלו, כולל מחשב הגיר. כמו כן, הצפת מים בעקבות גשמים ונזילות עלולים לגרום לנזק למחשב, לכן מוטב לא להשאיר את הרכב במקומות אשר מועדים לפורענות בחודשי החורף הסוערים.

סימנים לתקלה במחשב הגיר

low power

רכב לא סוחב – תורגש ירידה בביצועים של הרכב בעיקר בזמן תאוצה.

7gear-shift

אי שליטה במעבר ההילוכים – תזוזות ודפיקות פתאומיות בהילוכים ללא כל פעולה מצד הנהג

stuck gear stick

הילוך נתקע – כשהרכב נתקע במצב ניוטרל או שהגיר לא נכנס לרוורס.

fuel-consumption

צריכת דלק גבוהה – עליה בצריכת הדלק ללא כל סיבה נראית לעין

general-warning-sign

במידה ואתם חווים אחת מהתקלות או ישנו חשד לבעיה במחשב הגיר או בתיבת ההילוכים באופן כללי חשוב לא להשתהות ולפנות למכון גירים מקצועי על מנת לבצע דיאגנוסטיקה לשם איתור מדויק של התקלה ומתן טיפול מתאים. אי טיפול בזמן עלול לגרום לנזק כבד יותר לתיבת ההילוכים ואף לסכן את חיי הנהג והשוהים ברכב.

מחשב גיר פתוח

לכל רכב יש מחשב גיר משלו כך שעלות שיפוץ / החלפת המחשב משתנה בהתאם לסוג דגם הרכב. מכיוון שעלות מחשב גיר חדש היא גבוהה מאוד נהוג להחליף את המחשב התקול במחשב גיר משומש או משופץ, מה שעשוי להוביל בחסכון של מאות ואלפי שקלים. במקרה כזה חשוב רק לפנות למעבדת רכב אשר יש לה את המכשור והידע הנדרש כדי לבצע את התיקון וההחלפה של חלק חשוב ויקר זה.

שאלות נפוצות

מחשב הגיר (TCM – Transmission Control Module) זהו רכיב אלקטרוני אשר מקבל ומנתח נתונים אשר מגיעים מחיישנים שונים ברכב ובאמצעותם הוא מווסת את ההעברה של ההילוכים ברכב ומשנה את מהירות הנסיעה. המחשב אף מזהה תקלות שונות בהעברת ההילוכים ומתריע על כך.

בעיות במחשב הגיר נגרמות לעיתים קרובות עקב טיפול לא מקצועי במוסך ולכן חשוב לקחת את הרכב לטיפול במוסך מנוסה הבקיא בדגם הרכב שלכם. בנוסף יש להימנע מחניית הרכב באזורים בהם יש סיכון להצפות גשם.

העלות של מחשב הגיר משתנה בהתאם לדגם המחשב המצוי ברכב. המחיר יכול לנוע מ – 1,000- 2,500 על מחשב גיר מפירוק או משופץ על דגמים מסוימים, עד למעלה מ – 7,000 ש”ח עבור מחשב גיר מקורי.

על מנת לאתר את מקור התקלה אשר יכולה להיות בחלקים שונים של הגיר והמחשב עצמו (כמו חיישנים, סולנואיד ועוד) יש לבצע דיאגנוסטיקה מקיפה. סימנים אשר עלולים להצביע על תקלה במחשב הגיר הם: רכב שאינו סוחב, תקלה בהעברת ההילוכים וצריכת דלק גבוהה.

מבצעי החודש

שיפוץ גיר 4 הילוכים לרנו פלואנס, מגאן וקנגו כולל התקנה 6 חודשי אחריות
₪4400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מוח גיר (מכטרוניק) ניסאן מיקרה + ג'וק
₪2400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר שברולט קרוז כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪3800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מח גיר (מכטרוניק) וקלאצים לאודי Q5 (OBS) במחיר הטוב בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מוח גיר גולף 6 הילוכים (09G)+ התקנה המחיר הזול בארץ!!
₪2200 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לרנו פלואנס, קליאו ומגאן במחיר הזול בישראל
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר C3 כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאים
₪3100 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לפורד מונדאו ופוקוס במחיר הזול בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר לפורד פוקוס כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪2800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מבצע לזמן מוגבל! שיפוץ גיר לניסאן מיקרה וג'וק במחיר הזול בישראל
במחיר המשתלם בארץ!
לא כולל קולר גיר

יצרנים

להתחלת שיחה בוואצאפ / סמס,
נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן