חוזרים לשגרה עם מחירים אטרקטיביים במיוחד לשיפוץ גיר לכל סוגי הרכב, כולל בדיקה ממוחשבת חינם!

מחשב גיר

מכון גירים קאר מספק שירות תיקון / החלפת מחשבי גיר לכל סוגי הרכבים. ביצוע דיאגנוסטיקה מקיפה של המחשב תוך בדיקת כל חלקיו ומתן טיפול מתאים במעבדת הרכב שלנו, כולל החלפה של המחשב במידת הצורך במחשב גיר איכותי. השירות כולל בדיקה ממוחשבת חינם ואחריות מלאה במחיר הזול בארץ!

תוכן עניינים

בחר מחשב גיר לפי יצרן

מחשב גיר

מהו מחשב גיר?

מחשב הגיר זהו חלק מרכזי בגיר הרכב, אשר אחראי על ההפעלה והשליטה בתיבת ההילוכים. מדובר ברכיב חכם, אשר השתכלל במשך השנים והוביל לשיפור משמעותי בתפקוד של תיבת ההילוכים ברכב, באופן השליטה שלנו על הגיר וכן על רמת הבטיחות ואיכות הנסיעה.

מחשב גיר

עיקרון פעולה

המחשב מאפשר ניצול מקסימלי של המשאבים ברכב בצורה חכמה ויעילה תוך כדי הנסיעה. זאת, באמצעות שימוש בחיישנים שונים ברכב (כגון: חיישן טמפרטורת נוזל השמן, הטורבינה, המצערת) אשר מעבירים מידע אל המחשב שמתרגם את המידע הזה ומעביר הוראות לתיבת ההילוכים. פיקוד זה מאפשר תזמון אידיאלי של החלפת הילוכים בהתאם למצב הנסיעה ותנאי הדרך לשם נסיעה חלקה ויכולת ניצול מקסימילית של האנרגיה המופקת במנוע. כך למעשה אנו יכולים לחסוך גם בצריכת הדלק ועל הדרך גם לשמור יותר על הסביבה עקב בפליטה נמוכה יותר של המזהמים.

מחשב גיר

גורמים נפוצים לתקלות במחשב גיר

בדומה לתקלות במחשבי רכב אחרים, התקלות הנפוצות הן עקב טיפול לא נכון של מוסכים ברכב והצפות מים. כן, אתם יכולים לקחת בחשבון כי מכונאים לא מקצועיים אשר לא בקיאים במערכת המחשוב יכולים לגרום נזק למחשב שעלול להסתכם בטיפול של אלפי שקלים. לכן חשוב מאוד לטפל ברכב במוסך אמין אשר מתמצא בסוג דגם הרכב שלכם ובקיא בכל חלקיו וברגישויות שלו, כולל מחשב הגיר. כמו כן, הצפת מים בעקבות גשמים ונזילות עלולים לגרום לנזק למחשב, לכן מוטב לא להשאיר את הרכב במקומות אשר מועדים לפורענות בחודשי החורף הסוערים.

סימנים לתקלה במחשב הגיר

מחשב גיר

רכב לא סוחב – תורגש ירידה בביצועים של הרכב בעיקר בזמן תאוצה.

מחשב גיר

אי שליטה במעבר ההילוכים – תזוזות ודפיקות פתאומיות בהילוכים ללא כל פעולה מצד הנהג

מחשב גיר

הילוך נתקע – כשהרכב נתקע במצב ניוטרל או שהגיר לא נכנס לרוורס.

מחשב גיר

צריכת דלק גבוהה – עליה בצריכת הדלק ללא כל סיבה נראית לעין

מחשב גיר

במידה ואתם חווים אחת מהתקלות או ישנו חשד לבעיה במחשב הגיר או בתיבת ההילוכים באופן כללי חשוב לא להשתהות ולפנות למכון גירים מקצועי על מנת לבצע דיאגנוסטיקה לשם איתור מדויק של התקלה ומתן טיפול מתאים. אי טיפול בזמן עלול לגרום לנזק כבד יותר לתיבת ההילוכים ואף לסכן את חיי הנהג והשוהים ברכב.

מחשב גיר

לכל רכב יש מחשב גיר משלו כך שעלות שיפוץ / החלפת המחשב משתנה בהתאם לסוג דגם הרכב. מכיוון שעלות מחשב גיר חדש היא גבוהה מאוד נהוג להחליף את המחשב התקול במחשב גיר משומש או משופץ, מה שעשוי להוביל בחסכון של מאות ואלפי שקלים. במקרה כזה חשוב רק לפנות למעבדת רכב אשר יש לה את המכשור והידע הנדרש כדי לבצע את התיקון וההחלפה של חלק חשוב ויקר זה.

שאלות נפוצות

מחשב הגיר (TCM – Transmission Control Module) זהו רכיב אלקטרוני אשר מקבל ומנתח נתונים אשר מגיעים מחיישנים שונים ברכב ובאמצעותם הוא מווסת את ההעברה של ההילוכים ברכב ומשנה את מהירות הנסיעה. המחשב אף מזהה תקלות שונות בהעברת ההילוכים ומתריע על כך.

בעיות במחשב הגיר נגרמות לעיתים קרובות עקב טיפול לא מקצועי במוסך ולכן חשוב לקחת את הרכב לטיפול במוסך מנוסה הבקיא בדגם הרכב שלכם. בנוסף יש להימנע מחניית הרכב באזורים בהם יש סיכון להצפות גשם.

העלות של מחשב הגיר משתנה בהתאם לדגם המחשב המצוי ברכב. המחיר יכול לנוע מ – 1,000- 2,500 על מחשב גיר מפירוק או משופץ על דגמים מסוימים, עד למעלה מ – 7,000 ש”ח עבור מחשב גיר מקורי.

על מנת לאתר את מקור התקלה אשר יכולה להיות בחלקים שונים של הגיר והמחשב עצמו (כמו חיישנים, סולנואיד ועוד) יש לבצע דיאגנוסטיקה מקיפה. סימנים אשר עלולים להצביע על תקלה במחשב הגיר הם: רכב שאינו סוחב, תקלה בהעברת ההילוכים וצריכת דלק גבוהה.

מבצעי החודש

שיפוץ מח גיר (מכטרוניק) וקלאצים לאודי Q5 (OBS) במחיר הטוב בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מוח גיר גולף 6 הילוכים (09G)+ התקנה המחיר הזול בארץ!!
₪2200 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לרנו פלואנס, קליאו ומגאן במחיר הזול בישראל
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר C3 כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאים
₪3100 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לפורד מונדאו ופוקוס במחיר הזול בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר לפורד פוקוס כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪2800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מבצע לזמן מוגבל! שיפוץ גיר לניסאן מיקרה וג'וק במחיר הזול בישראל
₪5900 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר 4 הילוכים למאזדה 3 ו-6 כולל התקנה 6 חודשי אחריות
₪3100 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר לפיג'ו 307 ו308 כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪3800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מכטרוניק לDSG לפולקסווגן סיאט וסקודה 7 הילוכים כולל התקנה
₪2800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר

יצרנים

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן