לקוחות יקרים, בהיותנו עסק חיוני אנו פתוחים כרגיל גם בימים לא קלים אלה. בהצלחה לכוחותינו!

גיר מחליק

תוכן עניינים

תקלה של גיר מחליק היא תופעה שכיחה ולעיתים היא עלולה להצביע על בעיות משמעותיות בליבת מערכת ההינע של הרכב. בעוד שבמקרים מסוימים החלפת נוזלים ותיקונים קלים יכולים לפתור את הבעיה, במקרים אחרים הגיר המחליק הוא רק סימפטום לנזקים חמורים הרבה יותר הדורשים התערבות נרחבת יותר. במאמר זה נסקור את הגורמים השונים לגיר מחליק, ונסביר מהן הדרכים השונות לטפל בבעיות אלו בהתאם לחומרתן. חשוב להדגיש כי תקלה של גיר מחליק דורשת פעולה מהירה וטיפול מקצועי מידי על מנת למנוע נזק גדול יותר לתיבת ההילוכים.

גיר מחליק

סימפטומים של גיר מחליק

הסימפטומים הטיפוסיים של גיר מחליק כוללים מגוון תופעות חריגות אשר מעידות על בעיה בתיבת ההילוכים או במערכות הקשורות אליה. דוגמאות לכך הן מהירות סיבובי מנוע גבוהה מאוד – מעל 3,500 סל”ד, חוסר יכולת לשלב את הילוך הנסיעה לאחור, האצה איטית או מושהית מאוד של הרכב, נורית אזהרה בדוק מנוע דולקת על לוח המחוונים, וכן ריחות מוזרים הנפלטים מאזור תיבת ההילוכים. כמו כן, עשויים להופיע רעשי גרירה וחריקות שמקורם בתיבה בעת העברת הילוכים, ובמקרה של תיבה ידנית – קושי מיוחד בלחיצה על דוושת המצמד ובהחלפת הילוכים.

סימפטומים של גיר מחליק

ישנם גורמים רבים ומגוונים העלולים לגרום לתקלה של גיר מחליק. חלק מהגורמים הם פשוטים יחסית לגילוי ולתיקון, בעוד שאחרים מורכבים ומסובכים יותר לאיתור. דוגמאות לגורמים פשוטים הן רמה נמוכה של נוזל תיבת ההילוכים כתוצאה מדליפת נוזל, או מצב שבו נוזל התיבה התיישן והתדרדר באיכותו עם חלוף הזמן ושנות השימוש הרבות. במקרים פשוטים כאלה של גיר מחליק, פעולות יחסית זולות וקלות לביצוע כמו החלפת נוזל התיבה ותקינים כגון איטום של דליפות הנוזל וטיפול במקור הדליפה, לעתים יכולות לפתור את הבעיה.

אך ישנם גם גורמים חמורים ומורכבים יותר לאיתור וטיפול כגון: שחיקה חריגה וגבוהה מהרגיל של טבעות גלגלי הילוכים, כשל בסולנואיד, אשר הוא הרכיב האחראי על בקרת זרימת הנוזל בתוך התיבה, נזק פיזי שנגרם לחלקי התיבה כמו שריטות או שחיקה בגלגלי ההילוכים הפנימיים, בעיות בלתי צפויות במערכת המצמד המחוברת לתיבה, או כשל מכני חמור במבנה הפנימי של ממיר המומנט במקרה של תיבות הילוכים אוטומטיות. במצבים אלה, הטיפולים הנדרשים עלולים להיות מורכבים ויקרים יותר, מכיוון שהאבחון והטיפול כרוך בהתערבות עמוקה יותר של המכונאי, כולל פירוק חלקי או מלא של תיבת ההילוכים, החלפה של רכיבים פנימיים, ביצוע שיפוץ כללי או החלפה מלאה של התיבה במידת הצורך. 

חשיבות הפניה למוסך גירים מקצועי

זיהוי מקור הבעיה של גיר מחליק דורשת אבחון מקצועי על ידי מכון גירים מקצועי. לעתים נראה שמדובר בבעיה קלה כמו רמות נוזלים לא תקינות או תקלה בחלק מסוים בתיבת ההילוכים. אך במקרים רבים, אלה רק הסימפטומים החיצוניים של בעיה פנימית, מבנית או מכנית, אשר היא חמורה הרבה יותר מן הצפוי. מכיוון שגיר מחליק עשוי לנבוע מסיבות רבות ושונות בטבעם – החל מסיבות פשוטות וזולות לתיקון ועד לסיבות מורכבות במיוחד – חשוב מאוד לפנות מידית למוסך מומחה בתחום הגירים ולעבור דיאגנוסטיקה מקצועית של התיבה על ידי גורם מוסמך. חשוב להדגיש כי הזנחת הבעיה של גיר מחליק ודחיית הטיפול בה עלולות להחמיר במהירות את הבעיה ולגרום נזק נרחב למבנה הפנימי של התיבה. לכן, אם אתם חווים בעיה כזו, פנו מידית למכון גירים.

מבצעי החודש

שיפוץ גיר 4 הילוכים לרנו פלואנס, מגאן וקנגו כולל התקנה 6 חודשי אחריות
₪4400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מוח גיר (מכטרוניק) ניסאן מיקרה + ג'וק
₪2400 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר שברולט קרוז כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪3800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מח גיר (מכטרוניק) וקלאצים לאודי Q5 (OBS) במחיר הטוב בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ מוח גיר גולף 6 הילוכים (09G)+ התקנה המחיר הזול בארץ!!
₪2200 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לרנו פלואנס, קליאו ומגאן במחיר הזול בישראל
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר C3 כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאים
₪3100 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר רובוטי לפורד מונדאו ופוקוס במחיר הזול בישראל!
לא כולל קולר גיר
שיפוץ גיר לפורד פוקוס כולל התקנה 6 חודשי אחריות מלאה
₪2800 + מע"מ
לא כולל קולר גיר
מבצע לזמן מוגבל! שיפוץ גיר לניסאן מיקרה וג'וק במחיר הזול בישראל
במחיר המשתלם בארץ!
לא כולל קולר גיר

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית בוואטספ, נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן